قوانین و شرایط استفاده از سایت آکادمیک ۲۴

 از اینکه به مجموعه کاربران آکادمیک ۲۴ پیوسته اید بسیار خرسندیم. این بخش درباره ی قراردادی است که با استفاده از وبسایت آکادمیک ۲۴، با ما می‌بندید. پیشاپیش از اینکه به اخلاق حرفه‌ای، قواعد کاری، حقوق مولف و سایر کاربران احترام می گذارید متشکریم.

۱- آکادمیک ۲۴ یک سرویس آموزش آنلاین است. امیدواریم که به کمک آموزش‌ها، دوره‌ها، و مطالب ما چیزهای زیادی یاد بگیرید! این توافقی است بین ما و شما یا شرکتی یا نهادی که شما نماینده ی آن هستید، در رابطه با استفاده شما از وبسایت و خدمات آکادمیک ۲۴ ؛ و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وبسایت ما را استفاده یا مرور کنید، یا روی دکمه ثبت نام یا پرداخت می‌زنید، یا از طریق حساب خود به محتوای خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق قابل اجرا و نافذ خواهد بود.

۲- از شما ممنونیم که وقت می‌گذارید و این توافقنامه شرایط استفاده را می‌خوانید و درک می‌کنید، چرا که این توافقنامه شرایط و قوانینِ استفاده از وبسایت ما است، و حقوق و الزامات شما را مشخص می‌کند. وبسایت ما یک سرویس آموزش آنلاین است که برمبنای دوره های آموزشی الکترونیک از بهترین دانشگاهها و سازمانهای دنیا طراحی شده است. ما برترین دوره های آنلاین آموزشی را از سراسر دنیا برای شما گردآوری و ترجمه کرده ایم و برای این کار موافقتهای لازم را از برگزارکنندگان اصلی دوره ها دریافت کرده ایم تا به حقوق آنها احترام بگذاریم. از شما که از محتویات آموزشی این سایت بهره می برید خواهشمندیم کلیه قوانین حقوق مؤلف را رعایت کنید.

۳- اگر نمی‌توانید، یا نمی‌خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وبسایت آکادمیک ۲۴ استفاده کنید.

۴- محتویات آموزشی سایت آکادمیک ۲۴ معمولاً برای استفاده افراد بالای ۱۸ سال طراحی شده است. لذا در صورتیکه سن شما پایین تر است، لطفاً عضو نشوید.

۵- کلیه مطالبی که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد (چه بصورت رایگان و چه با پرداخت هزینه) مثل فایل‌های منبع  را استفاده کنید، تغییر دهید، یا دستکاری کنید، اما فقط برای مقاصد شخصی و آموزش خودتان، و بدون بازتوزیع آنها

۶- محتوای خریداری‌شده شامل چیزهایی مثل دوره‌های جداگانه ی خریده شده، یا دریافت اشتراک است. اولین باری که محتوایی را می‌خرید، لازم است یک حساب کاربری باز کنید. پرداخت برای محتوای خریداری‌شده از طریق صفحه ی اختصاصی هر محتوا انجام می‌گیرد. تمام قیمت‌های وبسایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است.

۷- جهت پرداخت هزینه های ارزی مانند دریافت مدرک، اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهده ی خود شما است.

۸- وقتی که می‌خواهید محتوای خریداری‌شده را ببینید، لازم است وارد حساب خود بشوید؛ محتوای خریداری‌شده در حساب شما ثبت‌شده است و می‌توانید آن را آنلاین تماشا کنید.

۹- شما می‌توانید برخی از انواع محتوای موجود در وبسایت را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفاده منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفاده منصفانه» ما چنین حکم می‌کند که استفاده شما از وبسایت، به‌ویژه از محتوایی که از طریق اشتراک و پرداخت هزینه قابل دسترس می‌شود، باید منصفانه، واقعی، و معقول باشد. برای مثال، مجموع مقدار محتوایی که دانلود یا بارگذاری می‌کنید باید با نظر به نیازهای واقعی آموزش و یادگیری شما، و زمان لازم برای اشتغال حقیقی به آن محتوا، معقول و متناسب باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفاده شما با سیاست «استفاده منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاحدید معقول خود استفاده می‌کنیم.

۱۰- شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری‌شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

۱۱- شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفادهٔ غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداری‌شدهٔ شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.

۱۲- ما سعی می‌کنیم دسترسی بلندمدت به محتوای‌خریداری‌شده‌تان را فراهم کنیم که معمولا برای مدت زمان موردنیاز شما در دسترس خواهد بود. با این حال ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری‌شده‌ای را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.

۱۳- ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم.

۱۴- اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینهٔ شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب کاربری شما را معلق یا مسدود کنیم.

۱۵- پس از ثبت نام در دوره های آموزشی که با منبع سایت edx.org صورت گرفته است امکان باز پرداخت وجه و انصراف از دوره وجود ندارد.

۱۶- مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌بردای از محتوا، متعلق به ما، یا مدرسان و تولیدکنندگان اصلی محتوا می‌باشد. همچنین حقوق ترجمه، طراحی، ترکیب، و نما و حس وبسایت متعلق به ما است. کلیه محتوای موجود در آکادمیک ۲۴ مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.

۱۷- کسب‌وکار ما، بر پایه مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای فوق‌العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعه محتوای آموزشی فارسی کمک می‌کنید.

۱۸- شما با استفاده از این وبسایت ، می‌پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، تغییر نمی‌دهید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، ویرایش نمی‌کنید، اقتباس نمی‌کنید، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای وبسایت را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وبسایت ما تشویق کنید!

۱۹- علامات تجاری و لوگوهای داخل وبسایت، متعلق به آکادمیک ۲۴ و یا اشخاص دیگر هستند، و شما نباید بدون اجازه و تایید مالک آنها، از آنها استفاده کنید.

۲۰- با استفاده از این وبسایت شما موافقت می‌کنید، آدرس ایمیل و شماره همراه غیرواقعی ارائه ندهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل نکنید،  از روشهای مختلف سرقت اطلاعات و محتوی استفاده نکنید، در فعالیت سایت اختلال ایجاد نکنید، دست به کپی، بازتوزیع، انتقال، و یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وبسایت نزنید.

۲۱- ما تلاش معقولی می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، و اینکه محتوای وبسایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم.

۲۲- ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم.

۲۳- ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وبسایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وبسایت یا ارائهٔ خدمات و محتوای وبسایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می‌کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.

۲۴- اگر به هر دلیلی دسترسی به سایتهای منبع آموزش آنلاین خارجی مانند edx و غیره مسدود شده باشد، ما هیچگونه مسئولیتی را در این زمینه پذیرا نخواهیم بود.

۲۵- دریافت مدرک و شرکت در دوره ها، وآزمونهای سایتهای منبع خارجی مانند edx و غیره تابع شرایط و ضوابط خود آنهاست و ما دراین امر دخیل نیستیم. لذا مسئولیتی در این زمینه متوجه ما نخواهد بود.

۲۶- برخی از دوره های آموزشی در مدت زمان محدودی ارائه می شوند که کاربر موظف است خود زمان شروع و پایان دوره در سایت منبع مانند edx و غیره را بررسی کرده و سپس جهت ثبت نام در دوره اقدام کند. بدیهی است در صورت درخواست کمک رسمی از داوطلب ما می توانیم اطلاعات مناسب در این زمینه را در اختیار او قرار دهیم.

۲۷- ما می‌توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

درپایان از اینکه همراه و همیار ما هستید تا به توسعه آموزشهای روز دنیا به زبان فارسی کمک کنیم متشکریم. از شما سپاسگذاریم که با رعایت قوانین مطروحه ما را یاری می کنید.