سال 2020 سالی بد برای شرکت های بزرگ فناوری

سال 2020 سالی بد برای شرکت های بزرگ فن آوری

آسمان گوگل، فیسبوک، آمازون و اپل در هفته‌های پایانی سال ۲۰۲۰ بیش از پیش ابری شد، اتفاقی که می‌تواند سال ۲۰۲۱ را به سالی ناخوشایند تبدیل کند.

در ابتدای ماه دسامبر، سازمان‌های نظارتی فدرال در آمریکا و بیش از ۴۵ دادستان ایالتی این کشور با شکایت از فیسبوک این شبکه اجتماعی را به اقدامات غیرقانونی برای خریدن رقبا و خفه کردن فضای رقابت متهم کردند.

کمیسیون اروپا نیز در ماه دسامبر از دو لایحه خدمات دیجیتال و بازارهای دیجیتال رونمایی کرد – طرح ابتدایی قوانینی که شیوه نظارت بر شرکت‌های بزرگ فناوری را به شکل کامل متحول خواهند کرد.

سال 2020 سالی بد در بریتانیا

در بریتانیا، دفتر بازار و رقابت طرحی برای ایجاد یک مرامنامه قانونی پیشنهاد کرد و خواستار ایجاد واحد بازارهای دیجیتال جدیدی شد که بتواند جریمه‌های سنگین ببرد.مساله مهم دیگر برای بخش فناوری برخورد احتمالی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، با شرکت‌های بزرگ فناوری است.

او در گذشته انتقادات سختی از شرکت‌های بزرگ فناوری کرده، مخصوصا از فیسبوک.او در ماه ژانویه گذشته در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت که قانونی که از رسانه‌های اجتماعی محافظت می‌کند باید لغو شود. این قانون که به “تبصره ۲۳۰” معروف است می‌گوید شبکه‌های اجتماعی به طور کلی مسئولیتی در قبال محتوای غیرقانونی یا اهانت‌باری که کاربرانشان منتشر می‌کنند ندارند.

این شرکت‌ها در دفاع از خود می‌گویند که در فضایی رقابتی فعالیت می‌کنند و خدماتی ارائه می‌دهند که صرفا در توان شرکت‌های بسیار بزرگ است.حیطه دیگری که شاید در آمریکا شاهد تغییرات باشد محافظت از اطلاعات شخصی است. ایالت کالیفرنیا در حال حاضر قانونی برای محافظت از اطلاعات شخصی دارد، اما فشارها دارد برای وضع قانونی ملی بیشتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *