گوشی اپل تاشو در راه است

گوشی اپل تاشو در راه است

در حالی که تمام کمپانی های بزرگ تولید کننده گوشی هوشمند از قبیل سامسونگ، هوآوی و اپل برای برای به رخ کشیدن توانمندی های خود وارد عرصه ساخت گوشی هوشمند تاشو شده اند خبرها حاکی از آن است که اپل قصد دارد در سال جدید میلادی از مدل گوشی تاشو خود رونمایی کند.

هرچند تجربه گلکسی فولد ۱ موفق نبود، اما گلکسی زد فلیپ نظر منتقدان را به خود جلب کرده و کمپانی کره ای قصد عرضه نسخه 5G آن را هم دارد. اگر همکاری سامسونگ و کورنینگ به کاهش قیمت پنل‌های تاشو منجر شود، شرکت های بسیار دیگری هم به عرضه موبایل تاشو روی خواهند آورد و در چنین شرایطی اپل هم به این موج خواهد پیوست.

اواخر سال گذشته «William LaCourse»، استاد علوم شیشه در دانشگاه «آلفرد» مدعی احتمال عرضه آیفون تاشو در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماهه شد. این ادعا بر پایه بیانیه «کورنینگ» در مورد تولید پنل‌های محافظ تاشو برای دستگاه‌های قابل خم شدن مطرح شده بود.

سامسونگ تاشو

سامسونگ هم همکاری با کورنینگ برای تسریع در تولید شیشه‌های تاشو را کلید زده و هر دو شرکت قصد راه‌اندازی یک زنجیره تامین در آمریکا را دارند.در صورتی که همه چیز طبق برنامه پیش برود محصول نهایی تا سال ۲۰۲۱ آماده خواهد شد و شرکت‌های دیگر از جمله اپل امکان بهره بردن از آن برای تولید گوشی‌های تاشو را خواهند داشت.

تا کنون پتنت‌های بسیاری در مورد موبایل تاشو توسط اپل به ثبت رسیده که نشان دهنده تمایل این شرکت برای عرضه این محصول است و حالا «Jon Prosser»، افشاگر معروف هم خبر داده که فاصله زیادی با معرفی آیفون تاشو نداریم. Prosser مدعی است که اپل کار توسعه این گجت را شروع کرده و سوال اصلی به زمان عرضه این محصول برمی‌‌گردد. دلیل تاخیر کوپرتینویی‌ها تا کنون این بوده که علاقه ای به عرضه دستگا‌ه‌ها پیش از اطمینان از کارایی کامل آنها ندارند و در واقع نمی‌خواسته‌اند مثل گلکسی فولد ۱ موبایلی تکمیل نشده را به بازار عرضه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *