کار از خانه

کار از خانه

به نظر می‌رسد که کار از خانه قرار است ادامه پیدا کند. تحقیقی که اخیرا انجام گرفته است نشان می‌دهد که ۶۰ درصد مدیران کسب‌وکارها در اروپای غربی و آمریکای شمالی انتظار دارند که حداقل ۲۵ درصد نیروی کارشان، و در بعضی موارد همه کارمندانشان، حداقل به طور پاره‌وقت از خانه کار کنند – حتی بعد از پایان همه‌گیری.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ از همین حالا به دورکاری متعهد شده‌اند. در ماه اکتبر، شرکت دراپ‌باکس اعلام کرد همه کارمندانش می‌توانند از خانه کار کنند و توییتر نیز سیاست مشابهی دارد. مایکروسافت و فیسبوک نیز گفته‌اند که تعداد قابل توجهی از کارمندانشان می‌توانند به طور دائم از خانه کار کنند.

این مساله می‌تواند بازار خوبی برای شرکت‌های فناوری ایجاد کند. می‌توان انتظار داشت که شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی و دیگر شرکت‌های فناوری به ارائه بسته‌های مخصوص دور کاری رو بیاورند.

مارینا کویچوا، مدیر بخش پیش‌بینی در شرکت سی‌سی‌اس اینسایتس، می‌گوید “امنیت قطعا یکی از موضوعاتی است که ما فکر می‌کنیم در مقوله دورکاری اهمیت پیدا خواهد کرد و می‌تواند یک بسته باشد. نه فقط یک خط جداگانه، بلکه شاید یک روتر جدا، یا شاید روتری که امنیت بیشتری دارد، به همراه بعضی خدمات دیگر مثل پشتیبانی چون بسیاری شرکت‌های کوچکتر شاید نفر خود را برای پشتیبانی فنی از راه دور نداشته باشند.”

اتفاق دیگری که احتمالا خواهد افتاد افزایش امکانات نرم‌افزاری برای هم‌کاری بین کسانی است که از خانه کار می‌کنند. استفاده از تخته‌سفیدهای دیجتالی مانند “میرو” و “مورال” بسیار بیشتر شده است و دومی در سال جاری شاهد افزایش یک میلیون نفری کاربرانش بوده است.

این نرم‌افزار نمایی تصویری از پروژه در اختیار کارمندان می‌گذارد و همه می‌توانند چیزی به آن اضافه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *