تراشه کامپیوتری در مغز خوک

تراشه کامپیوتری در مغز خوک

ایلان ماسک، میلیادر کارآفرین یک تراشه کامیپوتری به نمایش گذاشته که در مغز یک خوک جاسازی شده و به گفته او نشاندهنده پیشرفت در استفاده از فناوری رایانه‌ای برای بهبود بیماری‌های عصبی در انسان است.

او روز جمعه ، خوکی را نشان داد که به گفته او یک تراشه کامپیوتری در مغز او کار گذاشته شده است.

آقای ماسک گفت “مثل فیت‌بیت با سیم‌های بسیار باریک که درون جمجمه شما جای می‌گیرد.”

این خوک که گرترود نام دارد، یک پردازنده به اندازه سکه در مغزش دارد که سیگنال‌های بی‌سیم می‌فرستد که نشاندهنده فعالیت عصبی در پوزه او در هنگام یافتن غذا است.

آقای ماسک می‌گوید تراشه کار گذاشته شده را می‌توان از مغز خارج کرد. او یک خوک دیگر به نام دوروتی را نشان داد و گفت در مغز آن خوک تراشه کار گذاشته شده بود اما سپس آن را بیرون آورده‌اند.

آقای ماسک می‌گوید چنین تراشه‌هایی که توسط شرکت نورالینک، شرکت نو آفرین او در زمینه علوم اعصاب تولید شده، می‌تواند در نهایت برای درمان شرایطی چون دمانس (زوال عقل) و آسیب طناب نخاعی به کار برود.

آقای ماسک می‌گوید تلفیق مغز انسان با رایانه برای آینده بشریت ضروری است.

آقای ماسک مدیر عامل شرکت تسلا و “اسپیس ایکس” است.

او شرکت نورالینک را در سال ۲۰۱۶ با هدف درست کردن رابط بی سیم مغز تاسیس کرد که دانشمندان امیدوارند می‌تواند به درمان شرایط عصبی کمک کند و به افرادی که فلج هستند، اجازه کنترل ماوس کامپیوتر را بدهد.

شرکت تورالینک در حال حاضر صد نفر در استخدام خود دارد اما آقای ماسک گفته است با گسترش فعالیت آن می‌تواند تا ۱۰ هزار نفر را استخدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *