ارسال توییت صوتی در توییتر

ارسال توییت صوتی در توئیتر جدیدترین قابلیت این شبکه اجتماعی می باشد که توییتر از آن رونمایی کرد. توییتر می‌گوید این قابلیت ابتدا برای iOS فعال می‌شود و از حالا در دسترس تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته است.

در صورتی که این قابلیت برای شما فعال شده باشد، حین ایجاد توییت جدید آیکن کوچکی که شبیه امواج صداست را کنار آیکن دوربین می‌بینید. با ضربه زدن روی آن دکمه قرمز رنگ ضبط صدا در پایین صفحه پدیدار شده و با ضربه زدن روی آن ضبط شروع می‌شود.

ارسال توییت صوتی

توییتر می‌گوید به کمک این قابلیت می‌توان تا ۱۴۰ ثانیه صدا را ضبط و در قالب توییت ارسال کرد. در صورتی که کاربر نیاز به زمان بیشتری داشته باشد می‌تواند به صحبت کرده ادامه دهد. پس از گذر کردن از محدودیت زمانی، ادامه فایل صوتی به طور اتوماتیک ارسال می‌شود.

نحوه ارسال توییت صوتی

برای ارسال توییت صوتی که فعلا به صورت محدود و برای برخی کاربران نسخه iOS اپلیکیشن توییتر فراهم شده کافیست مانند زمان نوشتن توییت دکمه‌ای که داخل آن امواج صوتی به طور مشخص نمایان است را بزنید.

فایل صوتی را فقط می‌توان به توییت‌های اصلی پیوست کرد و امکان اضافه کردن آن‌ها به پاسخ‌ها و ری‌توییت‌های حاوی کامنت وجود ندارد. همچنین تصویر پروفایل کاربر به توییت صوتی پیوست شده و با تغییر تصویر نیز همچنان تصویر قدیمی در توییت صوتی نمایش داده می‌شود.

برای گوش دادن به توییت‌های حاوی فایل صوتی نیز کافیست روی دکمه پخش ضربه زد. توییتر می‌گوید در سیستم عامل iOS نوار کوچکی به پایین صفحه اضافه می‌شود که گوش دادن همزمان به توییت و اسکرول کردن در صفحه اصلی را امکان پذیر می‌کند. علاوه بر این در صورت باز کردن برنامه‌ دیگر، توییت صوتی همچنان در پس زمینه پخش خواهد شد.

توییتر در پاسخ به سوال خبرنگار سایت Verge مبنی بر اینکه افراد ناشنوا و کم شنوا چطور می‌توانند از این قابلیت بهره مند شوند، گفت: «این قابلیت در حال حاضر مراحل آزمایشی اولیه را پشت سر گذاشته و ما همچنان به دنبال بهترین روش‌ها برای پاسخ گویی به نیاز کاربران با توانایی‌های مختلف هستیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *