پردرآمدترین شغل ها

پردرآمد‌ترین شغل ها در دنیا

بدون دیدگاه

وقتی صحبت ازانتخاب شغل میشود، حتما عواملی مثل وجهه ی اجتماعی آن شغل، پردرآمد بودن شغل و میزان علاقه به آن درنظر گرفته می شود. بهتر است بدانید پردرآمدترین شغل ها در جهان بر اساس سال های طولانی تحصیل و تجربه ی کاری در آن زمینه هستند.

اگر به فکر کسب مهارت برای رسیدن به یکی از شغل های پردرآمد دنیاهستید، در اینجا ۱۰ شغل پردرآمد براساس میانگین پرداخت جهانی را به شما معرفی می کنیم ودرباره ی ۵ مورد ازآنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  1. مدیر بازاریابی

متوسط ​​حقوق:

۹۹۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۵۰۰۰۰ پوند انگلستان / ۸۷۰۰۰ دلار کانادا

  1. وکیل شرکت ها

متوسط ​​حقوق:

۲۴۰۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۰۱۰۰۰ پوند انگلستان / ۱۵۲۰۰۰ دلار کانادا

  1. مدیر فناوری اطلاعات

متوسط ​​حقوق:

۱۲۷۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۵۵۰۰۰ پوند انگلستان / ۱۲۱۰۰۰ دلار کانادا

  1. مدیر پروژه

متوسط ​​حقوق:

۱۴۹۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۸۹۰۰۰ پوند انگلستان / ۱۰۹۰۰۰ دلار کانادا

  1. مدیرعامل

متوسط ​​حقوق:

۳۱۰۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۷۶۰۰۰ پوند انگلستان / ۲۵۹۰۰۰ دلار کانادا

یک دلیل خوب وجود دارد که مدیران عامل درآمد بالایی کسب کنند. شغل آنها نقشی است که نیاز به مهارت های متنوعی دارد. از رهبری گرفته تا ارتباطات و تصمیم گیری تا مهارت های مدیریت کسب و کار ، برای تبدیل شدن به یک مدیر عامل موفق ، زمان زیادی نیاز است. اگر علاقه ی خود را بر روی این کارقرار داده اید، اگرچه هیچ الزام آموزشی خاصی وجود ندارد،شاید انتخاب یک دوره ی آموزشی مرتبط شروع خوبی باشد. با این وجود، مهمترین عامل در این شغل تجربه و کاریزمای طبیعی است.

  1. دندانپزشک

متوسط ​​حقوق:

۲۱۳۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۷۶۰۰۰ پوند انگلستان / ۲۵۹۰۰۰ دلار کانادا

با داشتن رتبه پنجم در این لیست باید بدانید که مشاغل مربوط به دندانپزشکی درحال رشد قابل توجهی هستند. یک دندانپزشک به بیماران کمک می کند که از دندان ها خوب مراقبت کنند، بهداشت دندان خود را حفظ کنند و مشکلات را تشخیص داده و درمان کنند. در صورت لزوم، آنها اقدامات جزئی نیز انجام می دهند. هنگامی که شما یک دندانپزشک واجد شرایط هستید، می توانید در یک زمینه خاص نیز تخصص داشته باشید، اما برای شروع، باید مدرک لیسانس دندانپزشکی را بدست آورید و تمام آموزش های عملی لازم را پشت سربگذارید.

  1. ارتودنتیست

متوسط ​​حقوق:

۳۰۴۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۲۹۱۰۰۰ پوند انگلستان / ۲۴۵۰۰۰ دلار کانادا

ارتودنتیست ها متخصص در اصلاح لبخند، تراز کردن دندان ها و درمان اختلالات دندانپزشکی هستند. آنها بیماران را معاینه کرده و به آنها در تنظیم ساختار دندان و فک کمک می کنند. ارتودنتیست ها همان روش آموزش را مانند دندانپزشکان طی می کنند. گفته می شود، آنها همچنین باید دوره ارتودنسی را بعد از مدرک اولیه دندانپزشکی گذرانده باشند.

  1. پزشک

متوسط ​​حقوق:

۲۲۷۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۰۲۰۰۰ پوند انگلستان / ۲۵۲۰۰۰ دلار کانادا

پزشکان را می توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد: پزشکان عمومی و پزشکان متخصص. حالت اول معمولاً اولین نقطه تماس بیماران است. دانش گسترده آنها از شرایط مختلف به آنها امکان می دهد تا به بیمارانی که از سرماخوردگی تا یک بیماری نادر رنج می برند، کمک کنند. از طرف دیگر پزشکان متخصص روی پزشکی بالینی تمرکز می کنند و دانش گسترده ای در زمینه ای دارند که در آن تخصص دارند. برای اینکه پزشک شوید باید یک مدرک پزشکی را تکمیل کنید و قبل از دریافت مجوز پزشکی خود یک دوره کارورزی را طی کنید. ممکن است مسیرطولانی به نظر برسد، اما بدون شک نتیجه ی خوبی دارد!

  1. جراح

متوسط ​​حقوق:

۴۹۶۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۲۰۰۰۰ پوند انگلستان / ۱۸۰۰۰۰ دلار کانادا

جراحان به عنوان پزشکان متخصص بسیار مورد توجه هستند. برای آنها، یک روز معمولی در مطب یا بیمارستان شامل انجام تشخیص های قبل از عمل، انجام اقدامات جراحی و معاینه ی بیماران بعد از عمل است. این شغل مناسب افرادی که ضعف قلبی دارند نیست، زیرا انتظار می رود ساعات طولانی کار کنید، با شرایط زندگی و مرگ مقابله کنید و همیشه دردسترس باشید. برای اینکه جراح شوید، نه تنها لازم است که آموزش پزشکی را گذرانده باشید، بلکه باید سالهای بیشتری را نیز صرف تخصص در یک زمینه خاص کنید.

  1. متخصص بیهوشی

متوسط ​​حقوق:

۴۱۱۰۰۰ دلار ایالات متحده / ۱۹۲۰۰۰ پوند انگلستان / ۴۰۸۰۰۰ دلار کانادا

متخصصین  بیهوشی نیز مانند جراحان، پزشکان آموزش دیده ای هستند که در مراقبت های بعد از عمل تخصص دارند. آنها در یک عمل جراحی نقش مؤثر ایفا می کنند، زیرا باید اطمینان حاصل شود که بیمار از نوع صحیح و دوز بیهوشی مناسب استفاده می کند. تبدیل شدن به یک متخصص بیهوشی یک روند کاملاً طولانی و جامع است که معمولاً به ۱۲ تا ۱۳ سال آموزش پزشکی نیاز دارد. پس جای تعجبی نیست که آنها پردرآمدترین شغل در جهان را داشته باشند!

رسیدن به موفقیت واقعی شغلی فداکاری زیادی را می طلبد. با اینحال اگر مصمم و آماده ی سخت کارکردن باشید خیلی زود خود را در یک شغل ایده آل با درآمد بالا خواهید دید.

نکته ی مهم در این مقاله این است که به یاد داشته باشید درآمد بالا نباید تنها دلیل قابل توجه شما هنگام قرار گرفتن در مسیر شغلی باشد.

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.