اتصال volvo به 5G

شبکه 5G در خودروهای VOLVO

بدون دیدگاه

اتصال برای آینده حمل و نقل اساسی است و اگر وسایل نقلیه خودران قصد ورود به بازار اصلی را دارند، به ۵G نیاز دارند. شرکت ولوو اعلام کرد که با شرکت Unicom (غوفل مخابراتی چین) به منظور اکتشاف زیرساخت ها و کاربدهای بیشتر برای خودرو و با استفاده از فناوری نسل بعدی شبکه های اینترنت یعنی ۵G همکاری کرده است.

این دو شرکت در حال تحقیق و توسعه ی روش های اتصال G5 برای اتصال ایمن تر، پایدارتر، راحتی مشتری و رانندگی خودمختار هستند. فناوری ۵G آینده بسیار سریعتر از سرعتهای G4 فعلی است و کمبود آن برای وسایل نقلیه با استفاده از شبکه برای برقراری ارتباط در زمان واقعی با زیرساخت ها ، وسایل نقلیه و سرویس های مبتنی بر ابر بسیار مهم است. ولوو که متعلق به گروه اتومبیل چینی Geely Auto است، چگونگی بهترین استفاده از اینترنت پرسرعت، برای بهبود تجربه رانندگی را بررسی خواهد کرد.

مزیت های اتصال خودروها به شبکه ۵G

هنریک گرین، مدیر ارشد فناوری در ولوو گفت:”ولوو پیشرو در تحقق پتانسیل اتصال اتومبیل ها برای فعال کردن ویژگی ها و خدمات جدیدی مانند کشف و به اشتراک گذاری مکان های جاده های لغزنده بین خودروها بوده است. با ۵G، عملکرد شبکه در حال بهبود است تا بتواند بسیاری از خدمات حساس در لحظه را که می توانند به راننده کمک کنند رانندگی ایمن تر، روان تر و لذت بخش تری داشته باشد ارائه دهد.”

برنامه های کاربردی روی اتومبیل های متصل به شبکه می توانند با تنظیم  سرعت برای هماهنگی با چراغ های راهنمایی رانندگی، به کشورها کمک کنند تا روند ترافیک را بهبود بخشد یا به رانندگان کمک کند تا مکان های پارکینگ باز را پیدا کنند.

این سازنده اتومبیل ابتدا قصد داشت در سال ۲۰۱۷، ۱۰۰ دستگاه خودروی رانندگی را در سوئد و چین در جاده ها قرار دهد، اما آزمایش را تا سال ۲۰۲۱ متوقف کرد. فناوری جدید اتصال ۵G در نسل بعدی وسایل نقلیه ساخته شده بر روی معماری وسایل نقلیه مدولار SPA2 خواهد بود که تولید از سال ۲۰۲۱ آغاز می شود.

با این حال ، بکارگیری فناوری v2x (فناوری محیطی خودرو) با استفاده از زیرساخت های دولتی می تواند نگرانی هایی مربوط به حریم خصوصی را ایجاد کند. چین یک شبکه نظارت گسترده داخلی را پیگیری می کند و با ردیابی افراد، در حال راه اندازی یک سیستم “اعتبار اجتماعی” در سطح کشور براساس داده های جمع آوری شده از منابع دولتی و خصوصی است. این سیستم اعتباراجتماعی می تواند برای پاداش دادن شهروندان با امتیازات و اعتبار بالا مورد استفاده قرار گیرد و می توان با محدود کردن توانایی خرید کالاهای لوکس یا ممانعت از خرید بلیط برای مسافرت، آنها را با مجازات پایین تر مجازات کرد.

شرکت ولوو همچنین خاطرنشان کرد که از دولت چین انتظار می رود که استاندارهای مخصوص به خود را در رابطه با فناوری محیطی خودرو اعمال کند این بدان معناست که فناوری محیطی خودرو (v2x) با شرکت مخابراتی چین همکاری دارد.

اگر بخواهیم محافظت از حریم شخصی را نادیده بگیریم، درست مثل این است که کلیدهای ماشین را در دستان دولت قرار دهیم.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.