فالوور اینستاگرام

روش های افزایش بازدیدکننده و فالوور در اینستاگرام

بدون دیدگاه

اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین شبکه های اجتماعی است که افراد از جنبه های مختلف اعم از فروش، تبلیغات، اشتراک تصاویر، کسب اطلاعات و … از آن استفاده می کنند. اکثر شما به منظور تبلیغات و پربازدید شدن پیج اینستاگرامی خود به دنبال راهکارهایی برای جذب فالوور و بازدید کننده بیشتر هستید.

حال چگونه فالوورهای خود را در پیج اینستاگرام افزایش دهیم؟

نکته بسیار مهم این است که ما به دنبال جذب فالوورهای واقعی هستیم نه فالوورهای جعلی. زمانی که لایک پست ها از تعداد فالوورها کمتر باشد یا تطابق نداشته باشد باعث بی اعتباری پیج شما و بی اعتمادی افراد نسبت به شما می شود.

راهکارهای افزایش بازدیدکننده و فالوور در اینستاگرام

۱. هدف خود را مشخص کنید

اینکه شما یک هدف واضح و مشخصی داشته باشید که در ذهنتان کاملا نقش بسته یکی از مهم ترین گام های استراتژی خود را برداشته اید و قطعا شما را به سمت موفقیت نزدیک می کند. منظور از هدف، آشکار بودن حوزه ی کسب و کار و فعالیتتان، اینکه چه تعداد فالوور مد نظرتان است و یا پیج شما چه جایگاهی در اینستاگرام خواهد داشت و … می باشد.

۲. یک برنامه عملی بنویسید

یک برنامه عملی چیست؟ چگونه و بر چه اساسی طراحی می شود؟

با پرداختن به نکات زیر جواب سوالتان را خواهید یافت.

  • شناخت مخاطب : شما باید بدانید که با چه اشخاصی و با چه نوع سلیقه هایی در ارتباط هستید و آن ها را از نظر جنسیت، سن و … دسته بندی کنید. می توانید با تحلیل رفتارها و عملکردهای فالوورهای خود به هدف و برنامه مورد نظرتان نزدیک شوید.
  • تحلیل رقبا : نقاط ضعف و قوت رقبای خود را پیدا کنید و پیج آن ها را زیر نظر داشته باشید به طور مثال تعداد فالوورهای آن ها، تعداد لایک های پست هایشان، کپشن هایی که می نویسند و … .
  • القا کردن هویت خود به مخاطب : با ایجاد یک برند خاص و یا ایده های دیگر مانند داشتن یک تم خاص، لوگوی مخصوص، شعار برندتان، هشتگ های مخصوص برندتان و … باعث می شود که پیج شما در ذهن مخاطبتان با شناخت یک برند یا هویت خاص ثبت شود.

۳. پیوسته و متناسب با بهترین زمان پست بگذارید

سعی کنید با گذاشتن پست، روزانه فعالیت خود را به فالوورهایتان نشان دهید. این امر باعث می شود آن ها به این فکر کنند که کسب و کار شما فعال و زنده است.

بازخورد لایک های پست هایتان را در ساعات مختلف بسنجید و پست هایتان را در ساعاتی که لایک های بیشتری دریافت می کنید، قرار دهید.

۴. استفاده از عکس های با کیفیت، خلاقانه و جذاب

اینستاگرام فضایی است که شما با اشتراک عکس در آن فعالیت می کنید بنابراین هر چه عکس های شما با کیفیت تر و جذاب تر باشد فالوورها و لایک های بیشتری را جذب می کنید.

۵. پروفایلتان را جذاب کنید

پروفایل شما همانند ویترین مغازه می باشد پس در انتخاب آن دقت کنید و سعی کنید آن را به صورت سفارشی و خاص ایجاد کنید.

۶. استفاده از استوری و گذاشتن آن به صورت مداوم

به دلیل کوتاه بودن مدت استوری و در دید بودن راحت تر کاربر، استفاده از استوری می تواند شانس بزرگی برای دیده شدن شما باشد و با به روزرسانی آن سعی کنید مدام در بالای فید کاربر باشید.

۷. کپشن های زیبا بنویسید

کپشن ها را می توانید مختصر، مفید، خلاقانه، شوخ طبع، چالشی، داستانی، پند آموز، … طوری که برای مخاطب شما جذاب باشد بنویسید و حوزه کاری و فعالیتی شما را راحت تر بیان کند.

۸. از هشتگ استفاده کنید

هشتگ پست شما را بهتر نمایش می دهد زیرا قابلیت فالو کردن هشتگ ها به اینستاگرام اضافه شده است. نکاتی وجود دارد که باید در مورد هشتگ رعایت شود. این نکات شامل :

  • از استفاده زیاد هشتگ خودداری کنید
  • از هشتگ های غیر مرتبط با حوزه فعالیتتان استفاده نکنید
  • سعی کنید هشتگ مخصوص خود را بسازید

۹. سعی کنید با کاربرانتان در تعامل باشید

سعی کنید محتوایتان به گونه ای باشد که مخاطب و کاربر با آن ارتباط برقرار کند. از فالوورهایتان در پست یا استوری سوال بپرسید، مسابقات اینستاگرامی راه بیندازید، از آن ها بخواهید کاری را انجام دهند به طور مثال اگر دوستان خود را تگ کنند کد تخفیف به آن ها تعلق می گیرد یا دیگر موارد … ، پست کاربرانتان را به اشتراک بگذارید، با رقیبانتان در ارتباط باشید و به Explore tab راه پیدا کنید.

۱۰. از دیگر شبکه های اجتماعی برای افزایش فالوور استفاده کنید

در شبکه های دیگر مانند Linkdine، پست های وبلاگ ها و وب سایت ها ، گوگل پلاس ، فیسبوک ، توئیتر و … لینک اینستاگرام خود را قرار دهید.

۱۱. می توانید از ربات های اینستاگرام استفاده کنید

ربات اینستاگرام پیج شما را کنترل می کند و حتی زمانی که شما آفلاین هستید برخی از اعمال را به صورت خودکار انجام می دهد. این ربات برای افزایش فالوورها اعمالی چون فالو/آنفالو ، لایک کردن پست ها، کامنت گذاشتن برای پست ها، دایرکت دادن خودکار به افراد و … را برای شما انجام می دهد در ضمن طوری این فعالیت را انجام می دهد که اینستاگرام اکانت شما را بلاک نکند یعنی این فعالیت ها را در بازه های زمانی مناسب با تعداد مناسب انجام می دهد تا اینستاگرام شما را به عنوان یک پیج اسپم شناسایی نکند. البته در این خصوص تنظیمات ربات را باید با دقت انجام داد تا الگوریتم ها اینستاگرام عملکرد حساب شما را به عنوان یک ربات تشخیص ندهند.

همانطور که ربات های اینستاگرامی مفید هستند می توانند خطراتی هم داشته باشند. بیشتر ربات های اینستاگرامی بدون هیچ مجوزی به API اینستاگرام دسترسی دارند که این  خلاف قوانین اینستاگرام می باشد و اگر توسط اینستاگرام شناسایی شود تمام پست های شما برای افرادی که شما را فالو نکرده اند، مخفی می شود و هشتگ های مربوطه نمایش داده نمی شود به عبارتی اکانت شما shadow banned می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.