راهنمای گذراندن دوره ها و مراحل آموزش

برای گذراندن دوره های آموزشی ابتدا می بایست در سایت edx‌ ثبت نام نموده و دوره مورد نظر خود را مطابق فایل راهنما (ثبت نام در edx ) انتخاب کنید. سپس به acadmic24 مراجعه کرده و همان دوره را در سایت acadmic24 مشاهده خواهید کرد . صفحات به گونه ای طراحی شده است که محتویات آن دقیقا مشابه صفحات سایت edx می باشد.

حالا دیگر می توانید از ابتدا و مرحله به مرحله شروع به گذراندن دوره کنید. شما می توانید مراحل پیشرفت خود را در منوی سمت چپ صفحه کاربری خود مشاهده کرده و برگه های مختلف را مرور کنید. در پایین هر صفحه لینک آن صفحه به سایت edx‌ نیز گذاشته شده است تا در صورت نیاز، با کلیک کردن بر روی آن به صفحه مورد نظر در سایت  edx‌راهنمایی شوید. سعی شده است تمامی محتویات به بهترین شکل به زبان فارسی ترجمه شده و در اختیار شما قرار گیرد تا از مطالب دوره بهترین استفاده را بکنید.

در طول تمامی دوره ها سه نوع صفحه آموزشی وجود دارد :

  1. صفحاتی که حاوی ویدیو های آموزشی است که مفاهیم بصورت زیرنویس فارسی در اختیار شما قرار می گیرد.
  2. صفحاتی که حاوی جزوات ، نکات و دروس است که کلیه متون آنها به فارسی ترجمه شده است.
  3. صفحاتی که شامل آزمونها و پرسشنامه ها می باشد. این صفحات معمولا در پایان هر سر فصل از دوره و ابتدا و انتهای دوره وجود دارند که شما می بایست به سوالات موجود در آنها پاسخ دهید. پاسخ گفتن به پرسشهای برخی از صفحات دوره اختیاری است و برخی ضروری که در ارزیابی پایان دوره شما مؤثر است. وقتی به این صفحات رسیدید ما برای شما مشخص کرده ایم که پاسخ دادن به سوالات اجباری یا اختیاری است.

نحوه شرکت در آزمونهای دوره :

در مرور صفحات آموزشی هرگاه به صفحات آزمون برخورد کردید به شکل زیر عمل کنید:

اگر سوالات تستی و یا چند گزینه ای بود ابتدا بر روی لینک پایین صفحه کلیک کرده تا به صفحه اصلی آزمون در سایت  edx ‌منتقل شوید. سپس ترجمه فارسی هر یک از سوالات و گزینه ها را از روی سایت acadmic24 ببینید و گزینه مورد نظر خود را در سایت  edx‌علامت بزنید. دقت کنید که با انتخاب گزینه ها در سایت acadmic24 پاسخهای شما ثبت سیستم نمی شود و شما می بایست گزینه مورد نظر خود را در edx ‌ علامت بزنید.

اگر به صفحه ای رسیدید که سوالاتی با پاسخ کوتاه و یا تشریحی در آن وجود داشت در صورتیکه جزو کاربران VIP ما هستید کافیست پاسخ خود را به زبان فارسی در سایت acadmic24 بنویسید و بقیه کار را به ما بسپارید. ما پاسخ شما را ترجمه کرده و آن را در edx‌ قرار می دهیم. در غیر این صورت روی لینک پایین صفحه کلیک کرده تا به همان صفحه در  edx‌منتقل شوید. شما می بایست پاسخ های تشریحی خود را به زبان انگلیسی در سایت ثبت کنید. دقت کنید اگر از کاربران VIP سایت ما نیستید ثبت پاسخ آزمون لزوما می بایست در سایت edx‌ و به زبان انگلیسی صورت گیرد.

پایان دوره و دریافت مدرک :

در صورتیکه حد نصاب نمرات را در طول دوره کسب کرده باشید در پایان ، مدرک رسمی خود را می توانید در سایت edx و با کد پیگیری رسمی جهت اعتبار سنجی دریافت کنید. برای این منظور نیاز به تایید هویت شما توسط سایت edx‌ می باشد که در قسمت پروفایل خود در این سایت می توانید این کا را انجام دهید. دقت داشته باشید در صورت تمایل به دریافت مدرک می بایست حتماً قبل از پایان دوره هزینه آن را پرداخت کرده باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با همکاران ما در تماس باشید.