حسین موسویان

اخرین به روز رسانی : اسفند 3, 1398

اصول اولیه ساختار بازار (Fundamentals of Market Structure)

2 دانشجو
اصول اولیه ساختار بازار (Fundamentals of Market Structure)

دسترسی سریع

ارتباط با استاد

امکان بازگشت وجه

بررسی اجمالی

video

عنوان دوره: اصول اولیه ساختار بازار

ارائه دهنده: دانشگاه New York Institute of Finance آمریکا 

سیستم آموزشی: edX

درباره دوره:

مبنای این دوره یادگیری اصول اولیه ساختار بازار که شامل نقش آفرینان کلیدی بازار و تعیین عوامل توسعه بازار می شود. این دوره توسط مدرسی، با تجربه ی چند دهه ای در وال استریت wall-street  برای شما ارایه شده است. گذراندن این دوره، درک درستی از علوم اقتصادی و مالی، مطالبی در زمینه ی اصول اولیه، مبانی و علوم مربوط به ساختار بازار، و مکانیسم عملکرد بازار را برای دانشجویان به همراه دارد. در این دوره با عناصر اصلی و مفاهیمی که در شکل گیری بازار و توسعه آن دخیل هستند، آشنا می شویم. همچنین درباره ی نقش آفرینان کلیدی بازار که شامل سازندگان بازار، کارگزاران، مدیران مالی، صندوق های سرمایه گذاری و موارد دیگر صحبت خواهد شد.

این دوره توسط موسسه مالی نیویورک ارایه شده است. یک موسسه بسیار معتبر در زمینه ارایه خدمات پیشروی مالی که کارفرمایان در سراسر دنیا با آن آشنا هستند و به آن اعتماد کامل دارند. موسسه مالی نیویورک (NYIF) ، واقع در قلب وال استریت ، یک رهبر جهانی در آموزش خدمات مالی و صنایع وابسته است. این مرکز در سال ۱۹۲۲ توسط بورس اوراق بهادار نیویورک شروع به کار کرد و اکنون افزون بر ۵۰،۰۰۰ متخصص در بیش از ۱۲۰ کشور جهان آموزش را می دهد.

این دوره بهترین شیوه معارفه ی برای درک عمیق تر از بازارهای مالی و ساختار بازار است.

مطالبی که یاد خواهید گرفت:

 • شناخت کلی بازار
 • شناخت دو بعد اصلی ساختار بازار
 • شناخت تفاوت بین OTC و سیستمهای مبادلاتی ( exchange system )
 • نحوه ی مشخص کردن نقش آفرینان کلیدی بازار
 • توضیح مفهوم نقدینگی
 • تعیین عناصر اصلی مکانیسم بازار مالی
 • تشخیص چگونگی تاثیر تداول معاملات بر تحول بازار

درباره مدرک

– بعد از پایان دوره مدرک معتبر و رسمی مورد تأیید دانشگاه New York Institute of Finance و با امضای مدرسین این دانشگاه اعطا می شود.

– استفاده از مدارک صادره بعنوان گواهی کسب مهارت تأیید شده توسط دانشگاه در رزومه کاری و تحصیلی افراد در سراسر دنیا بسیار معتبر است.

– لینک صحت اعتبار مدارک در آن قید شده و می توان با وارد کردن آن در اینترنت اصل مدرک صادر شده را رؤیت کرد. همچنین میتوانید مدارک خودرا بصورت آنلاین در Linkedin و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نمونه مدرک صادره
لینک مشاهده اعتبار مدرک در سایت: 

Verified Certificate

کریس وایت

– پروفسور در موسسه آموزشی مالی نیویورک (NYIF)

– بنیانگذار مجله خبری Friday News letter

– مشاور ارشد توسعه تجارت الکترونیک در بانک های

   Lehman, Barclays, Goldman Sachs

– موسس بستر معاملاتی بورس و اوراق بهادار شرکت Gsessions

– بنیانگذار و مدیرعامل شرکت های بزرگ مشاوره مالی Bond Cliq و Vaible MKTS

برای گذراندن دوره های آموزشی ابتدا می بایست در سایت edx‌ ثبت نام نموده و دوره مورد نظر خود را مطابق فایل راهنما انتخاب کنید. سپس به Acadmic24 مراجعه کرده و همان دوره را در سایت Acadmic24 مشاهده خواهید کرد . صفحات به گونه ای طراحی شده است که محتویات آن دقیقا مشابه صفحات سایت edx می باشد.

خب ،  از ابتدا و مرحله به مرحله شروع به گذراندن دوره کنید. شما می توانید مراحل پیشرفت خود را در منوی سمت چپ صفحه کاربری خود مشاهده کرده و برگه های مختلف را مرور کنید. در پایین هر صفحه لینک آن صفحه به سایت edx‌ نیز گذاشته شده است تا در صورت نیاز با کلیک کردن بر روی آن به صفحه مورد نظر در سایت  edx‌راهنمایی شوید. سعی شده است تمامی محتویات به بهترین شکل به زبان فارسی ترجمه شده و در اختیار شما قرار گیرد تا از مطالب دوره بهترین استفاده را بکنید.

سه نوع صفحه آموزشی وجود دارد :

 1. صفحاتی که حاوی ویدیو های آموزشی است که مفاهیم بصورت زیرنویس فارسی در اختیار شما قرار می گیرد.
 2. صفحاتی که حاوی جزوات ، نکات و دروس است که کلیه متون آنها به فارسی ترجمه شده است.
 3. صفحاتی که شامل آزمونها و پرسشنامه ها می باشد. این صفحات معمولا در پایان هر سر فصل از دوره و ابتدا و انتهای دوره وجود دارند که شما می بایست به سوالات موجود در آنها پاسخ دهید.پاسخ گفتن به پرسشهای برخی از صفحات دوره اختیاری است و برخی ضروری که در ارزیابی پایان دوره شما موثر است. وقتی به این صفحات رسیدید ما برای شما مشخص کرده ایم که پاسخ دادن به سوالات اجباری یا اختیاری است.

نحوه شرکت در آزمونهای دوره :

در ورود صفحات آموزشی هرگاه به صفحات آزمون برخورد کردید به شکل زیر عمل کنید.

اگر سوالات تستی و یا چند گزینه ای بود ابتدا بر روی لینک پایین صفحه کلیک کرده تا به صفحه اصلی آزمون در سایت  edx ‌منتقل شوید. سپس ترجمه فارسی هر یک از سوالات و گزینه ها را از روی سایت Acadmic24 ببینید و گزینه مورد نظر خود را در سایت  edx‌علامت بزنید. دقت کنید که با انتخاب گزینه ها در سایت Acadmic24 پاسخهای شما ثبت سیستم نمی شود و شما می بایست گزینه مورد نظر خود را در edx ‌ علامت بزنید. اگر به صفحه ای رسیدید که سوالاتی با پاسخ کوتاه و یا تشریحی در آن وجود داشت کافیست پاسخ خود را به زبان فارسی در سایت Acadmic24 بنویسید و بقیه کار را به ما بسپارید. ما پاسخ شما را ترجمه کرده و آن را در edx‌ قرار می دهیم. در غیر این صورت روی لینک پایین صفحه کلیک کرده تا به همان صفحه در  edx‌منتقل شوید. شما می بایست پاسخ های تشریحی خود را به زبان انگلیسی در سایت ثبت کنید.

پایان دوره و دریافت مدرک :

در صورتیکه حد نصاب نمرات را در طول دوره کسب کرده باشید در پایان ، مدرک رسمی خود را می توانید در سایت edx و با کد پیگیری رسمی جهت اعتبار سنجی دریافت کنید. برای این منظور نیاز به تایید هویت شما توسط سایت edx‌ می باشد که در قسمت پروفایل خود در این سایت می توانید این کا را انجام دهید. حتما دقت داشته باشید در صورت تمایل به دریافت مدرک می بایست حتما قبل از پایان دوره هزینه آن را پرداخت کرده باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

درباره مدرس

User Avatar
(0)
5 دوره