معرفی سیستم آموزشی edx :

edx چیست ؟

edX یک سیستم آموزشی آنلاین است که توسط دو دانشگاه بزرگ و مطرح جهانی Harvard و MIT برای گسترش دانش بشری در کل جهان در سال ۲۰۱۲ پایه‌گذاری گردید. این سایت این شعار را سرلوحه کار خود قرار داده است:

“ آینده تحصیلات آنلاین؛ برای همه، همه‌جا و در همه وقت.”

ابتدا نحوه عملکرد این سیستم به این شکل بود که این دو دانشگاه تصمیم گرفتند تا برخی از دوره های آموزشی خود را برای عموم مردم در سراسر دنیا بصورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

شاید آن زمان بود که آرزوی بسیاری از مردم دنیا که امید داشتند در کلاسهای این دانشگاه ها حضور داشته باشند به نحوی محقق شد و دسترسی به کلاسها، فیلم های آموزشی و منابع علمی برترین دانشگاه های دنیا و گذراندن دوره های آموزشی در آنها و حتی دریافت مدرک معتبر از آنها همه بصورت آنلاین و از راه دور میسر شد.

بعد از گذشت مدتی و استقبال فراوانی که از این سیستم آموزشی بعمل آمد بسیاری از دانشگاههای دیگر معتبر در سراسر جهان جذب این سیستم آموزشی شدند و تصمیم گرفتند دوره های آموزشی خود را بصورت آنلاین و تحت این سیستم ارائه کنند.

امروزه علاوه بر دانشگاه هاروارد و ام آی تی، بسیاری دیگر از دانشگاه های معتبر دنیا مانند دانشگاه آکسفورد، بوستون، مریلند، سوربون، برکلی و… به این سیستم پیوسته اند.

 edX در واقع مجموعه ای از درسهای بهترین اساتید بهترین دانشگاه‌های جهان است. این درس‌ها در زمینه‌های تکنولوژی، مدیریت، برق، هنر، موسیقی، شیمی، زیست‌شناسی، ادبیات و غیره هستند.

هر درس معمولاً دارای ویدئوهای جلسهٔ درس، جزوات و ابزارهای آنلاین دیگر شامل آزمایشگاه مجازی، پرسش پاسخ با همکلاسی‌ها و اساتید دوره هستند.

امتحانات هم به صورت آنلاین و در یک زیر ساخت مطمئن گرفته می‌شود و با تمام کردن هر درس مدرک تأیید شده معتبر به دانش پذیر آن دوره تعلق می‌گیرد.​​​​​​​ مدارک صادر شده توسط دانشگاه هایی که با سیستم آموزشی edx همکاری می کنند بسیار معتبر هستند .

طبق معرفی که دانشگاه MIT از این مدارک داشته است آنها را به عنوان یکی از معتبرترین گواهینامه های مهارت در رزومه افراد شناخته است .

 همکنون این سیستم آموزشی به واسطه اعتباری که کسب کرده است مورد اعتماد و تایید بیش از ۱۲۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است . علاوه بر این دهها کمپانی و شرکت بزرگ بین المللی از این سیستم حمایت کرده و آن را تایید کرده و از آن بهره می برند .مزایای شرکت در این دوره ها عبارت است از:

۱) گذراندن دوره های آموزشی بهترین اساتید از برترین دانشگاههای دنیا و استفاده از به روزترین مطالب آموزشی

۲) دریافت مدرک معتبر بین المللی از بهترین دانشگاههای دنیا

۳) کلیه مدارک صادر شده دارای کد شناسایی رسمی و منحصر به فرد می باشد که در سایت edX می توان اصالت آنرا بررسی کرد.

۴) استفاده از مدارک صادره به عنوان گواهی مهارت در رزومه اشخاص در سراسر دنیا بسیار متداول، معتبر و مؤثر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سیستم آموزشی edx  و مدارک آن کلیک کنید.